top of page

Artus - deine Ideen für Stuttgart.

Öffentlich·75 Mitglieder

Oțelul vs Universitatea Craiova în direct 2022 26 noiembrie 2023

1 oct. 2023 — Echipe probabile + cele mai tari cote 23:35, 31. 08. 2023 - Petrolul joaca acasa cu Oțelul, de la ora 18:30, in etapa #8 din Liga 1, live pe GSP ...

Oțelul Galați - CS Universitatea Craiova, primul meci al acum 9 ore — Oțelul Galați primește duminică, de la ora 17:30, vizita celor de la CS Universitatea Craiova, într-o partidă din runda cu numărul 17 din ... LIVE VIDEO | Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi, luni, în direct, de la 21:30, pe Prima Sport 2 şi online pe platforma PrimaPlay. ro. Oltenii vor cele 3 punctemail-share icon Email Oţelul Galaţi a reuşit să încheie surprinzător la egalitate în deplasare, scor 0-0, în compania formaţiei Universitatea Craiova, în etapa a doua a Superligii. Vom întâlni o echipă foarte echilibrată, care pierde foarte greu. Vom avea tot respectul pentru adversar şi din primul minut vom căuta să jucăm aşa cum ne dorim şi să câştigăm. Trebuie să muncim mult, trebuie să jucăm ceea ce vrem. Toţi cei care vor intra în teren trebuie să dea maximum pentru ca echipa să arate în cea mai bună formă. Oţelul Galaţi este o echipă puternică şi ca lot, şi din punct de vedere al antrenorului, dar şi noi suntem puternici. Va fi un meci greu, noi vom căuta ceea ce ne mulţumeşte şi asta înseamnă cele trei puncte. Eu sunt mulţumit pentru ceea ce au arătat jucătorii în această pauză, au muncit bine, ceea ce a fost foarte important. Să sperăm că duminică vom arăta mult mai bine pentru că acesta este scopul nostru. Craiova a fost periculoasă şi în repriza secundă, ratând o ocazie uriaşă prin Mitriţă, în minutul 71, când portarul oaspeţilor, Stoian, a avut o intervenţie formidabilă. În minutul 80 gălăţeanii au trecut pe lângă deschiderea scorului, la o minge trimisă spre propria poartă de Căpăţână, salvată in extremis de pe linia porţii de Bancu. VIDEO | Universitatea Craiova - Oţelul Galaţi 0-0, pe Prima Sport 2 şi online pe platforma PrimaPlay. Dur-Bozoancă - 2. Zhelev, 6. Cisse, 25. Lovric, 28. M. Silva - 5. A. Lopez, 31. Zivulic, 21. Teles - 20. Bodișteanu, 11. Al. Pop, 67. MacielRezerve: 12. R. Stoian, 7. G. Cîrjan, 8. I. Neagu, 14. Rus, 15. Yabre, 17. Tănasă, 23. Jardan, 26. Adascăliței, 90. FataiAbsenți: Panait (accidentat), Cisotti (suspendat)Antrenor: Dorinel Munteanu CS Universitatea Craiova: 21. L. Popescu - 23. Căpățână, 6. Screciu, 34. Silva, 11. Bancu - 4. Crețu, 8. Mateiu - 37. Danciu, 28. Mitriță, 9. Ivan -19. KoljicRezerve: 1. Lazar, 7. Ișfan, 12. Ndong, 14. Houri, 17. Borța, 20. Markovic, 24. Roguljic, 27. Kurtic, 88. Atanas TricăAbsenți: Zajkov, Vlădoiu (accidentați), Baiaram (incert)Antrenor: Ivaylo Petev Stadion: Oțelul (Galați)Arbitru: Horațiu Feșnic (Cluj-Napoca), A1: Alexandru Cerei (Cluj-Napoca), A2: Valentin Avram (București)Arbitru VAR: Mariana Trandafir (București), AVAR: Cătălin Popa (Pitești) Conferință de presă Oțelul Galați Conferință de presă CS Universitatea Craiova Cele mai interesante detalii înainte de Oțelul Galați - CS Universitatea Craiova Gălăţenii se numără printre surprizele plăcute din acest sezon, jocul practicat de gruparea moldavă fiind apreciat de către majoritatea microbiştilor. De partea cealaltă, oltenii au început cu bine mandatul noului antrenor Ivaylo Petev, cel care are misiunea de a o readuce pe Universitatea Craiova în lupta pentru un titlu, unul mult aşteptat în Bănie. 8 octombrie 2023, Oţelul-Farul 0-1 a fost singura înfrângere suferită de gălăţeni în ultimele 13 etape, interval în care au mai înregistrat pe prima scenă trei victorii şi nouă remize. 12 august 2023, Poli Iaşi-Universitatea Craiova 1-4 a fost ultimul succes reuşit de olteni pe teren advers în campionat. Au urmat „afară" două rezultate de egalitate şi trei partide pierdute. Live | Radio România Actualitați ... Otelul Galati – Universitatea Craiova. Aspecte în transmisiune directă din Radio România © 2022. Str. General Berthelot, Nr. 60-64, RO-010165, Bucureşti ... Craiovenii au dominat prima repriză a meciului din Bănie, când au trimis de trei ori în bară, fără să reuşească să deschidă scorul. A fost, mai întâi, Andrei Ivan, care a lovit bara în minutul 15. A urmat bara lui Căpăţână, lovitură de cap la centrarea lui Mitriţă în minutul 41, iar în minutul 45+1 Mitriţă a executat o lovitură liberă direct în bara transversală. 18 dintre cei 27 de jucători utilizaţi de Dorinel Munteanu în ediţia curentă au evoluat în premiară în principala competiţie internă, printre ei aflându-se şi Alexandru Pop, cel mai bun marcator din rândul debutanţilor în sezonul 2023/24 - 7 goluri înscrise25 de fotbalişti au bifat cel puţin o prezenţă pentru Universitatea în primele 16 runde, dintre care 13 au contribuit la reuşitele craiovenilor cu cel puţin un gol şi / sau o pasă decisivă. Şase assist-uri a reuşit Alexandru Mitriţă în cele 15 meciuri jucate în campionatul actual, locul 1 la acest capitol la finalul etapei precedente, la egalitate cu Constantin Budescu, Florinel Coman, Dan Nistor şi Claudiu Petrila. SC OTELUL GALATI vs Universitatea Craiova peste 4 ore — Cumpara bilete la SC OTELUL GALATI vs Universitatea Craiova, 26 noiembrie 2023, Stadionul Otelul, Galati. Vedeta lui Mihai Rotaru nu-și contrazice patronul! Anunţ CSU Craiova o întâlnește pe Oţelul Galați, duminică, de la ora 17:30, în © 2022 SportBull.ro. Toate drepturile rezervate. Nouă ne pasă ca datele tale ... Echipele de start: Universitatea Craiova: L. Popescu - Borţa, Zajkov, Raul Silva, N. Bancu - Căpăţînă, Screciu - Işfan, M. Danciu, Al. Mitriţă - A. Ivan Oţelul: R. Stoian - Zhelev, Yabre, C. Ghiocel, D. Panait - Cisotti, A. Lopez, S. Teles - Al. Pop, Fatai, Bodişteanu Minutul 90+9: Fluier final! Se termină 0-0! Minutul 71: Mitriţă scapă singur cu Stoian, dar portarul celor de la Oţelul reuşeşte să blocheze mingea, iar Rus respinge apoi de pe linia porţii. Minutul 45+5: Pauză! Scorul este 0-0. Minutul 45+2: Fatai se desprinde de lângă Zajkov, dar reia pe lângă poartă din 3 metri o minge centrată din flancul drept. Oțelul Galați - CS Universitatea Craiova, primul meci al zilei de duminică în Superliga, live pe GSP. roArticol de - Publicat sambata, 25 noiembrie 2023 21:18 / Actualizat sambata, 25 noiembrie 2023 21:18 Oțelul Galați primește duminică, de la ora 17:30, vizita celor de la CS Universitatea Craiova, într-o partidă din runda cu numărul 17 din Superliga. Meciul va fi liveTEXT pe GSP. ro și televizat pe Prima Sport 1, Orange Sport 1 și Digi Sport 1. Voluntari - Farul 4-2 Cea mai dură reacție după eșecul Farului: „Jenant! Va lua măsuri” Oțelul Galați - CS Universitatea Craiova, live de la 17:30 Click aici pentru statistici Oțelul Galați - CS Universitatea Craiova, echipele probabile Oțelul Galați: 13. CS U Craiova vs Otelul Galati | Liga I - Fotbal 7/24/2023 24 iul. 2023 — direct Otelul Galati vs CS U Craiova Jocuri live CS U Craiova vs CS U REZUMAT | Unirea Dej Oţelul Galaţi 0 1 | Liga 2, Play-Off, 2022-2023. Meciuri - Program UNIVERSITATEA CRAIOVA - Superliga UNIVERSITATEA CRAIOVA ; Etapa 17 · SC OTELUL Galati · 26 noiembrie 2023 ; Etapa 18 · Universitatea Craiova · 2 decembrie 2023 ; Etapa 19 · AFC Hermannstadt · 10 ...